Podczas przygotowań do ślubu do naszych głów wkradają się niepokojące myśli, dotyczące wszelkich niepowodzeń podczas ceremonii. Jednak jest jedna rzecz, która leczy z tych niepewności. Jest to ten jeden, najważniejszy poranek w twoim życiu. Budzisz się, rozglądasz, przeciągasz i uśmiechasz – sama lub sam do siebie. Uświadamiasz sobie, że wszystkie problemy znikną, bo od dzisiaj będziesz dzielił dni z najukochańszym człowiekiem na ziemi, który pomoże przejść ci przez życie lekko i bez wariackich papierów za kilka lat. Mówią, że pęd współczesności, wyścig szczurów, pieniądze – to wykańcza. Wy jednak od tego jedynego dnia możecie wykończyć swoje własne problemy. Raz na zawsze. Razem. Z miłością.  Absolutnie nie jak Romeo i Julia.

Ale jednak i tak niektóre lęki zostają z nami do końca. Jakie są najpowszechniejsze  z nich? I dlaczego?


Żenująca wpadka

To typowa, filmowa wręcz obawa. Martwimy się, że podczas drogi do ołtarza potkniemy się o dywan, o suknie, o własne nogi. Jednak podczas drogi do ołtarza, zapomnisz o tym problemie. Widząc gości i pięknie wystrojony kościół, pomyślisz tylko o tym, jaką jesteś szczęściarą, że za chwilę pocałujesz swojego Księcia z bajki. Zaufaj nam, wiemy to najlepiej, nie musząc być przy tym wcale Młodymi Paniami.

Perfekcyjny makijaż i idealne włosy

Dużo czasu i wysiłku spędzisz na zaplanowaniu swojego wyglądu, co jest naturalne – w tym dniu musisz wszystkich olśnić. Wielokrotnie zmieniałaś fryzjerki, szukałaś tej wyjątkowo utalentowanej, która sprawi, że twoje włosy będą wyglądać zjawiskowo. O kosmetyczce nawet nie wspominajmy! Nerwów przy tym zjadłaś tyle, że do samego ślubu zapewne nie będziesz głodna. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli zepsujesz makijaż paroma łzami szczęścia, to przy tobie będą wierne druhny, które uratują cię przenośnym zestawem kosmetycznym, więc głowa do góry! Na nich na pewno się nie zawiedziesz!

Pogoda

Rutyną stanie się sprawdzanie pogody w dniu ślubu, nawet jeśli do wielkiego dnia zostało parę tygodni. Jednak kiedy nadejdzie ten długo oczekiwany moment, to zdasz sobie sprawę, że nic nie można zrobić, z wyjątkiem cieszenia się tym dniem, ponieważ z matką naturą nie wygrasz. Dlatego pamiętaj – dobry kamerzysta i fotograf wykorzysta niespodziewany deszcz, czy śnieg i wyczaruje wspaniałe ujęcia. Natura tak naprawdę jest naszym przyjacielem, musimy nauczyć się ją kochać.

Przemówienie

Trzymałaś kciuki za scenariusz, w którym twój tato nie opowie na weselu tej żenującej wpadki z dzieciństwa? aby twój tata nie opowiedział tej żenującej wpadki z dzieciństwa? Opowiedział, a ciotki zaśmiewały się do łez, nie mówiąc o reszcie gości, którzy ledwo trzymali język za zębami, patrząc w sufit? No i co jest stało? Nic! Teraz masz męża, który przeżyje z tobą wiele śmieszniejszych sytuacji, a te będziecie wspominać do końca życia.

Powitanie gości

Zaprosiliście ponad dwieście osób, a myśl o powitaniu każdego z nich was przytłacza? Boicie się, że pomylicie imiona, nie skupicie się na życzeniach, źle wypadniecie? Pamiętaj, kiedy nadejdzie ten czas, wystarczy, że podziękujesz każdemu za przybycie, ponieważ nikt nie będzie wymagał od ciebie długich rozmów i opowieści o tym, jak teraz się czujesz jako zamężna osoba – zajmą się weselem i dobrą zabawą.

Perfekcyjne ujęcia

Nie panikuj, że nie każde zdjęcie muszą być idealne. Nie szukaj też wzrokiem kamery – nie zawsze musisz być uśmiechnięta, by wyjść perfekcyjnie. Profesjonaliści, których zatrudnisz, uchwycą momenty niezauważalne, a te zaś udowodnią ci, jaka jesteś piękna, kiedy się cieszysz. Pamiętaj, najlepsze ujęcia, to te, których nie widzisz.

Energiczni goście

Spójrzmy prawdzie w oczy: szanse, aby każdy z waszych gości zachowywał się idealnie przez całą noc, są naprawdę małe. Nie mamy na myśli rujnowania recepcji hotelu, w którym urządziliście przyjęcie. Jednak open bar potrafi z każdego wujka zrobić doświadczonego polityka, a twojego tatę przemienić w miłośnika karaoke, ale kiedy nadejdzie przyjęcie będziesz zbyt podekscytowana, aby martwić się tym, co robią inni. Inni goście zadbają o to, by ich partnerzy bądź rodzina zachowywali się dobrze.


Wyczucie czasu

Chociaż będziesz się starać, aby wszystko zapiąć na ostatni guzik długo przed ślubem, to nie jest to niestety wykonalne. Uniknięcie drobiazgów podczas samego przyjęcia jest dużo bardziej realne. Niewielkie detale, jak przekąski, które miały zostać podane dokładnie o szóstej, a zostały podane o ósmej, lub usadzenie gości w tym samym momencie przy stole jest bardzo ciężkie. Dlatego nie musisz się przyjmować takimi szczegółami, gdyż nikt inny nie zwróci na nie uwagi.

Miejsca przy stole

Zapewne spędziłaś wiele godzin organizując i zmieniając rozkład miejsc zaproszonych gości, upewniając się, że wszyscy dogadają się ze sobą. Jednak dalej w dniu ślubu martwisz się, czy aby dobrze wszystko rozplanowałaś, co doskonale wiemy. Dlatego pamiętaj, ludzie będą świętować twój dzień, pomimo tego, że siedzą obok nielubianej osoby. Liczysz się tylko ty i twój małżonek.